Ekstrakt z morwy białej
O morwie białej wielu z nas słyszało, ale mało kto wie, jak roślina ta wygląda i skąd pochodzi.
Jest to niewielkie drzewo liściaste, które wywodzi się z Chin, a obecnie jest uprawiane na wszystkich kontynentach. Morwa jest rośliną ozdobną, jej owoce są jadalne, a drewno wykorzystywane jest do produkcji mebli, ale to jej liście są najcenniejsze, ponieważ mają niezwykłe właściwości lecznicze.
Morwa biała jest składnikiem wielu suplementów diety wspomagających odchudzanie.
Zapobiega ona odkładaniu tkanki tłuszczowej i obniża poziom cukru we krwi, hamując trawienie węglowodanów. Przypuszcza się, że morwa może być pomocna w leczeniu cukrzycy. Liście tej rośliny obniżają również poziom cholesterolu we krwi i regulują działanie układu krążenia.
Poza liśćmi morwy, właściwości lecznicze mają także jej korzenie i owoce. Wyciąg z jej korzeni ma działanie antynowotworowe i wzmacniające odporność całego organizmu. Pomaga też w leczeniu kaszlu i różnych schorzeń układu oddechowego, z astmą włącznie. Owoce zaś regulują pracę jelit i korzystnie wpływają na działanie żołądka. Dodatkowo zawarte w nich flawonoidy mają działanie przeciwstarzeniowe.
Ekstrakt z morwy jest cenionym składnikiem kremów i maseczek do różnych typów cery.
Warto się nią zainteresować, jeśli masz skórę problemową. Ekstrakt ten sprawdza się w leczeniu podrażnień i stanów zapalnych oraz redukcji przebarwień skóry. Regenerujące działanie morwy sprawia, że dodawana jest ona do kremów przeznaczonych do zniszczonych dłoni.
Jak widać morwa biała ma zbawienny wpływ nie tylko na skórę, ale też na zdrowie całego organizmu. Stosuje się ją w leczeniu wielu schorzeń, w tym anemii, cukrzycy, otyłości, chorób układu pokarmowego, krwionośnego i oddechowego. Warto pamiętać, że przeciwwskazaniem do jej stosowania jest nie tylko uczulenie, ale też okres ciąży i karmienia piersią.