Jak dbać o skórę wrażliwą?

Jak dbać o skórę wrażliwą?

04.01.2017 343

Ze skórą wrażliwą boryka się połowa społeczeństwa, najczęściej jednak kobiety. Pieczenie, podrażnienia, zaczerwienienia, napiętość, nawet drobne wypryski – nie tylko zmniejszają naszą atrakcyjność, ale także samopoczucie. 

Wrażliwą skórę cechuje niska tolerancyjność. Chlorowana woda, nowe niesprawdzone kosmetyki, szkodliwe czynniki środowiska, takie jak mróz, wiatr, wysoka temperatura – to wszystko odbija się na naszej cerze. 

Jak więc odpowiednio zadbać o wrażliwą skórę?

Przede wszystkim zapewnić jej odpowiednie nawilżenie, które zmniejszy jej napiętość i skłonności do podrażnień. Wybór kremów uzależnij od pory roku i czynników środowiska – w zimie stosuj kremy lekko natłuszczające, w lecie sięgaj po preparaty z podwyższonym filtrem UV. Sprawdzaj również ich skład. Wrażliwa cera, jak mówią specjaliści, kocha minimalizm. Zrezygnuj z kosmetyków zawierających konserwanty, substancje barwiące i intensywne składniki zapachowe – należy unikać retinolu, kwasów owocowych i witaminy C. Kremy do delikatnej skóry powinny mieć w swoim składzie ceramidy, cholesterol i kwasy tłuszczowe. Specjaliści odradzają niestety kremy nawilżające, które nie są w stanie wytworzyć naturalnej warstwy ochronnej naskórka i polecają kremy nawilżająco-natłuszczające, które pomagają zachować odpowiednią wilgotność cery. 

Skórę myj wodą z sprayu lub płynami micelarnymi pozbawionymi detergentów. Warto suszyć twarz miękkimi ręcznikami papierowymi zamiast szorować ją ręcznikiem. Należy też zainwestować w mleczka kosmetyczne i bezalkoholowe toniki.  Wszystkie peelingi, środki mocno pieniące się powinny wylądować w koszu. Nie tylko nie pomogą naszej skórze, ale także dodatkowo ją podrażnią. 

Każdy z nas codziennie narażony jest na czynniki środowiska, które nam szkodzą. Osoby ze skórą wrażliwą powinny dbać o swoje zdrowie i nie narażać się na nie specjalnie.

POLECANE PRODUKTY KTÓRE POMOGĄ CI ZADBAĆ O SKÓRĘ WRAŻLIWĄ ZNAJDZIESZ TUTAJ