Porównanie masła Shea & masła kokosowego

Porównanie masła Shea & masła kokosowego

14.09.2018 330


Coraz więcej z nas zainteresowanych jest naturalną pielęgnacją. Nie tylko ze względu na dbanie o środowisko, ale też dlatego, że taka pielęgnacja po prostu się sprawdza. Uwierzyłyśmy i zobaczyłyśmy, że natura ma moc! Masła roślinne są coraz popularniejsze i sprawdzą się z pewnością w nadchodzącym sezonie. Weźmy dziś na tapet dwa z nich – masło shea i masło kokosowe. Jakie mają właściwości i czym się właściwie różnią?

Wytwarzane z orzechów afrykańskiego drzewa masło shea może być stosowane samodzielnie, ale jest też składnikiem wielu kosmetyków do całego ciała, a nawet i włosów. Jego działanie jest bardzo wszechstronne. Olej ten natłuszcza skórę i chroni ją przed przesuszeniem, co wpływa na poprawę jędrności, elastyczności i na jej gładkość. Shea bardzo skutecznie łagodzi podrażnienia i wspomaga regenerację skóry, dzięki czemu przyspiesza gojenie się ran.  Jego właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne są prawdziwą wisienką na torcie i na pewno wpływają na to, że kosmetyki z masłem shea są tak lubiane i stosowane przez całą rodzinę.

Masło kokosowe jest pozyskiwane, jak łatwo się domyślić, z orzechów palmy kokosowej. Często mylone jest z bardziej popularnym olejem kokosowym. Tak naprawdę różni się ono od niego sposobem pozyskiwania. Masło nie jest produktem rafinowanym, a tłoczonym na zimno, dzięki czemu zachowuje więcej wartościowych składników i ma konsystencję masła. Masło kokosowe, podobnie jak masło shea, nawilża, regeneruje i wygładza, ma też działanie antybakteryjne. Oba produkty chronią przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wiatr, słońce czy mróz. Tym co wyróżnia masło kokosowe i przemawia na jego korzyść jest jego działanie antyoksydacyjne – masło neutralizuje działanie wolnych rodników, co sprawia, że ma działanie przeciwstarzeniowe i uważane jest za składnik odmładzający. Mówi się również, że masło shea sprawdza się najlepiej do pielęgnacji ciała, a masło kokosowe do włosów, ale nie jest to do końca prawda. Oba kosmetyki są tak samo cenne zarówno dla ciała, jak i dla włosów, a to który wybierzemy zależy już od naszych preferencji i upodobań, na przykład zapachowych.  

O wyjątkowych właściwościach i bezpieczeństwie stosowania naturalnych maseł świadczy też to, że dobrze sprawdzają się w kuchni i mają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Jak więc mogłyby się nie przyczyniać do lepszego stanu skóry i włosów? Nie pozostaje nic innego jak zachęcać wszystkich do korzystania z dobrodziejstw natury!


POLECANE PRODUKTY:

- Alona Shechter: 
- Living Nature: 
-- Naif: