|

Oczyszczanie twarzy w 4 krokach

Mówiąc o oczyszczaniu twarzy, trzeba najpierw zdefiniować samą czynność.

Nie chodzi jedynie o zmycie makijażu wieczorem! Skóra potrzebuje regularnego odświeżenia, usunięcia martwych komórek naskórka, zbyt dużej ilości sebum czy innych brudów całego dnia. Niemniej istotne jest oczyszczanie poranne, gdyż w nocy także wytwarzane jest sebum, chociaż wiadomo, że czynności pielęgnacyjne na początku dnia trwają nieco krócej. Wystarczy wówczas delikatnie przemyć buzię chłodną wodą, przetrzeć mleczkiem czy pianką, a następnie tonikiem, który zneutralizuje pH naskórka oraz zmatowi go, ułatwiając tym samym nakładanie makijażu. Skupić się natomiast należy na oczyszczaniu wieczornym, czy na pewno jest ono wykonywane poprawnie? Wystarczy zapamiętać 4 podstawowe kroki:

1. Demakijaż – tak, to prawda, to pierwsza i podstawowa czynność. Bez względu na ilość makijażu, zawsze należy przetrzeć twarz preparatami wiążącymi się z kosmetykami kolorowymi. W tym wypadku świetnie sprawdzą się mleczka i płyny micelarne. Ale to dopiero początek!

2. Mycie buzi – resztki makijażu i wszystkie inne zanieczyszczenie ww. muszą zniknąć ze skóry, a co najlepiej nada się do dogłębnego czyszczenie jak nie żel do twarzy? Aby wybrać odpowiedni produkt dla siebie, polecam sięgnąć do poprzedniego artykułu (żel do mycia twarzy). Inną propozycją są równie dobre pianki.

Peeling – w tym miejscu mógłby pojawić się peeling, ale absolutnie NIE WOLNO w ten sposób traktować skóry codziennie, gdyż można zedrzeć warstwę lipidową naskórka, a tym samym – trwale uszkodzić buzię. Jednak do odpowiedniej pielęgnacji zaleca się użycie peelingu raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu.

3. Tonizowanie – po poprzednich czynnościach trzeba oczywiście zadbać o przywrócenie skórze odpowiedniego pH, odświeżenie jej czy też delikatne nawilżenie. Jest to punkt łączący fazę zmywania z twarzy brudu i z tą kojącą. Więcej na temat toników można znaleźć tutaj (tonik i jego działanie).

4. Relaks – kiedy przychodzi wieczór, nie tylko ciało i umysł chcą się odprężyć. Skóra twarzy także potrzebuje chwili odpoczynku. A co zapewni ją lepiej niż ulubiona maseczka nawilżająca albo krem łagodzący? Co więcej, ponieważ jest to ostatni krok, można pozwolić sobie na bardziej tłuste preparaty odżywiające, gdyż prawdopodobnie nie opuści się już domu tego dnia 😉

Te 4 kroki mogą zdziałać cuda. Pozwalają bowiem uzyskać piękny i promienny wygląd skóry. Należy jednak pamiętać, że jedynie regularne oczyszczanie jest w stanie zapewnić pożądane efekty.

Pomiędzy te czynności NIE NALEŻY wplatań oczyszczania manualnego. Większe wypryski można ewentualnie zasuszać punktowo. Wszystkie powyższe punkty pomogą pozbyć się niechcianych krostek, ale to wymaga czasu. Nic nie przychodzi samo.

 


Może Cię też zainteresować:

Jak odpowiednio zrobić demakijaż?

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *