Minerały z Morza Martwego

Minerały z Morza Martwego

02.12.2016 300

Nie od dzisiaj wiadomo, że Morze Martwe jest skarbnicą wyjątkowych i oryginalnych składników, wspomagających nasz organizm i skórę. Znajdujące się w nim minerały od lat fascynują badaczy oraz kosmetologów, którzy wykorzystują je, by neutralizować problemy i choroby skórne (alergię, trądzik, łuszczycę, egzemę, podrażnienie) ludzi na całym świecie.

Minerały z Morza Martwego działają też zbawiennie na zdrową, dojrzałą skórę – zapobiegają i spowalniają proces starzenia się, pozostawiając cerę gładką, promienną i bardziej odporną na szkodliwe czynniki środowiska. Kosmetyki zawierające składniki typowe dla Morza Martwego z powodzeniem można też stosować na młodą skórę – u dzieci i niemowląt.

W Morzu Martwym znajdziemy bogactwo pierwiastków: magnez, wapń, cynk, potas, żelazo oraz chrom. Ich stężenie jest o wiele wyższe niż w innych zbiornikach naturalnych, dzięki czemu nawet tamtejsza woda i błoto (o soli nie wspominając) są niezwykle pożądane i skuteczne w pielęgnacji skóry. Kosmetyki zawierające wyżej wymienione pierwiastki nawilżają, ujędrniają i oczyszczają skórę. Pozbawiają jej toksyn i zwężają rozszerzone pory, a także wspomagają naturalną regenerację komórek. Skóra będzie odpowiednio ukrwiona i napięta, a rany będą goiły się szybciej. 

Warto więc zadbać o posiadanie takich kosmetyków w swojej łazience. Używając ich poczujesz się jak w SPA – odprężysz swój umysł, a Twoja skóra tylko na tym skorzysta! 

POLECANE PRODUKTY: SPRAWDŹ TUTAJ