Sieć pająka w kosmetykach


Sieć pająka w kosmetykach

Kuchennych produktów w składach kosmetyków się spodziewamy, sieci pająka chyba niekoniecznie. A bije on teraz rekordy popularności! Składniki pozyskane z natury są cenione i wybierane zdecydowanie chętniej niż składniki chemiczne. Czym jest sieć pająka, a właściwie jedwab z pajęczej sieci i jakie ma działanie w produktach kosmetycznych?

Wiecie, że sieci pająków są bardzo elastyczne, ale jednocześnie wytrzymałe? Ta obserwacja skłoniła naukowców do prób wykorzystania jedwabiu z sieci przy produkcji kosmetyków i doprowadziła do powstania innowacyjnych produktów!

Jakie właściwości ma sieć pająka?

Proteiny, które znajdują się w jedwabiu z sieci, tworzą na skórze pewnego rodzaju film ochronny, który chroni skórę przed utratą wody oraz niekorzystnym wpływem z zewnątrz, na przykład trudnymi warunkami atmosferycznymi i zanieczyszczeniami. Jednocześnie sieć pochłania sebum, dzięki czemu skóra zachowuje matowy wygląd. Ten nietypowy półprodukt działa również odmładzająco i przeciwstarzeniowo, a to w końcu bardzo pożądane w kosmetykach do skóry twarzy.

W jakich kosmetykach znajdziemy jedwab z pajęczej sieci?

Składnik ten doskonale sprawdza się w kremach na dzień, ponieważ wygładza skórę i utrwala makijaż. Sprawdza się również we wszystkich produktach przeznaczonych do skóry dojrzałej, na przykład w serach do twarzy. Wyjątkowe właściwości jedwabiu sprawiły, że zaczęto go stosować również w kosmetykach do włosów, głównie w nawilżających odżywkach i szamponach.

Nie sądzicie, że nauka jest niesamowita? Badania zajmują z pewnością mnóstwo czasu i kosztują niemało, ale ich efekty są często bardzo zaskakujące. A dzięki nim korzystamy my i nasza skóra. Warto zgłębiać składy kosmetyków, bo można w nich znaleźć wiele tego typu perełek!


Może Cię też zainteresować:

Krem ze ślimaka – czy naprawdę jest taki dobry?

 

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.