Piękne plecy - jak  o nie zadbać?

Piękne plecy - jak o nie zadbać?

08.05.2019 307

Wielkimi krokami zbliża się lato, a wraz z nim nadchodzą zwiewne sukienki i wycięte bluzki. Odsłaniamy więcej ciała, zadbajmy więc o to, żeby skóra dobrze wyglądała. Latem szczególnie eksponowane są plecy. Jak o nie zadbać, żeby odsłonięte wyglądały pięknie i estetycznie? 

Skóra na plecach zwykle jest zasłonięta, dlatego często zapominamy o jej pielęgnacji. A to błąd! Jeśli nie dbamy o nią na co dzień, trudno będzie poprawić jej wygląd godzinę przed wielkim wyjściem w wyciętej sukience. Podstawą dbania o skórę na plecach są peelingi. Śmiało możemy wybrać peeling gruboziarnisty, który skutecznie złuszczy martwy naskórek. Bardzo dobrze sprawdzi się też rękawica do peelingu i najnowszy hit – ręcznik peelingujący. Żeby zabieg taki przyniósł efekt ważna jest regularność. Powinnyśmy wykonywać go minimum raz w tygodniu.

Wiele z nas ma problemy z trądzikiem i krostkami na plecach. Ważne jest, żeby nie rozdrapywać zmian i stosować odpowiednie kosmetyki przeciwzapalne. Uważajmy na zwykłe balsamy do ciała, które mogą pogorszyć wygląd zmienionej skóry. Świetnym wyborem będzie za to naturalny olejek manuka, który ma właściwości antybakteryjne, przyspiesza gojenie się skóry i zmniejsza zaczerwienienia. 

Piękne plecy to nie tylko piękna skóra. Na ich wygląd wpływa aktywność fizyczna i odpowiednio dobrane ćwiczenia. Nie musimy wyciskać siódmych potów na siłowni, ale pamiętajmy o plecach, kiedy ćwiczymy inne części ciała. Zwykłe skręty tułowia czy tak zwany „koci grzbiet” mogą sprawić, że ta część ciała będzie wyglądała bardziej smukło. Wzmocnienie mięśni ma też inną zaletę – łatwiej wtedy o proste plecy!

Jak już wspomnieliśmy, przed wielkim wyjściem nie naprawimy kilkumiesięcznych zaniedbań w pielęgnacji skóry. Możemy za to sprawić, żeby skóra wydawała się gładsza i bardziej promienna. Wystarczy zastosować rozświetlający kosmetyk i skóra będzie wyglądać atrakcyjnie.

Warto pamiętać o dbaniu o plecy cały rok. Jeśli mamy coś w tym temacie na sumieniu zacznijmy nadrabiać zaległości już dziś. Do lata pozostało jeszcze trochę czasu, a żal nie zakładać potem tych pięknych, wyciętych na plecach sukienek.


POLECANE PRODUKTY:
Kremowy peeling marki Alona Shechter - sprawdź TUTAJ
Ręcznik do peelingu - sprawdż TUTAJ
Rękawica do peelingu - sprawdź TUTAJ
Aromatyczny oleje do ciała - sprawdź TUTAJ
Błoto z Morza Martwego - sprawdź TUTAJ