Olejek z kiełków pszenicy

Olejek z kiełków pszenicy

01.05.2019 920

Olej z kiełków pszenicy powstaje za pomocą wytłaczania zarodków pszenicy. Jest gęstym, pomarańczowym produktem o zbożowym zapachu. Ma on największą zawartość witaminy E spośród wszystkich olejów! Witamina ta nazywana jest witaminą młodość i to między innymi dzięki niej olej ten słynie z wyjątkowych właściwości.

Witamina E to nie jedyna cenna substancja zawarta w oleju z kiełków pszenicy. Chociaż jej zawartość to około 70%, to w skład oleju wchodzą też inne równie cenne elementy. Nienasycone kwasy tłuszczowe, przeciwutleniacze, witaminy i makroelementy sprawiają, że olej tak dobrze sprawdza się w pielęgnacji wielu typów cery.

Masz skórę suchą, wrażliwą, alergiczną lub naczynkową? Olej ten jest z pewnością czymś dla ciebie! Nałożony bezpośrednio na skórę daje natychmiastowy efekt. Skóra staje się nawilżona, oznaki zmęczenia są mniej widoczne, a koloryt jest ujednolicony. Za sprawą witaminy E olej często jest wykorzystywany w liniach kosmetyków przeciwzmarszczkowych. Substancja ta dba o jędrność i szybką regenerację skóry, a także walczy ze szkodliwym działaniem wolnych rodników. Skórze naczynkowej pomaga inna witamina zawarta w oleju z kiełków pszenicy. Mowa tutaj o witaminie K, która wzmacnia naczynia krwionośne i poprawia krążenie.

Olej zawierają kosmetyki nie tylko do skóry twarzy, ale także do całego ciała, a nawet do włosów. Działa on zarówno wewnątrz włosa, jak i na zewnątrz. Pomaga nawilżyć włosy, widocznie je wygładza, ogranicza wypadanie i pobudza cebulki do wzrostu. Stosowany na ciało olejek pomaga leczyć blizny, ponieważ może wnikać w głębsze warstwy skóry. Dlatego też wykorzystuje się go w kosmetykach na rozstępy. Kosmetyki z olejkiem z kiełków pszenicy działają łagodząco na skórę alergiczną, przesuszoną i regenerują tę, która się łuszczy.

Olejek z kiełków pszenicy ma również szerokie zastosowanie w medycynie. Ma korzystny wpływ na układ pokarmowy, układ krwionośny, a ze względu na zawartość cieszy się uznaniem kobiet w ciąży. Jest to niezwykle cenna substancja, która pomaga nie tylko w pielęgnacji, ale również w utrzymaniu zdrowia całego ciała.


POLECANE PRODUKTY:

Alona Shechter: Olej hydrofilowy

Naif:

Szampon,

Żel myjący

Krem przeciwsłoneczny