Ekstrakt z propolisu

Ekstrakt z propolisu

06.01.2018 971

Propolis, czyli kit pszczeli, to nic innego jak substancja, którą pszczoły zbierają z roślin i która pomaga im uszczelnić ule na sezon zimowy. Wyglądem przypomina żywicę. Wytwarzany jest z niego ekstrakt, który może być wykorzystany do różnego rodzaju kremów, pudrów czy tabletek. Propolis jako naturalny środek leczniczy stosowany był już w starożytności, dziś konkuruje nawet z antybiotykami!

Składnik ten znany jest z działania przeciwbakteryjnego i przeciwzapalnego, dlatego często stosowany jest w kremach do twarzy. Szukaj produktów tego typu, jeśli zależy Ci na regeneracji skóry i przeciwdziałaniu stanom zapalnym. Propolis znajdziesz też w kremach przeciwstarzeniowych (działa on przeciwzmarszczkowo i opóźnia starzenie się skóry), tych przeznaczonych do skóry suchej (bardzo dobrze nawilża i koi, a nawet poprawia odżywienie) i przeciwtrądzikowych (z powodzeniem likwiduje trądzik młodzieńczy i poprawia wygląd cery). 

Ekstrakt z propolisu dobrze działa nie tylko na naszą skórę. Pozytywnie wpływa też na układ nerwowy, naczyniowy czy immunologiczny. Źródła podają, że ma on działanie przeciwnowotworowe zarówno u ludzi, jak i u zwierząt. A jeśli borykasz się z bólem stawów, mięśni czy bólami reumatycznymi, skuteczna może okazać się maść z propolisu, która ma właściwości znieczulające. 

Propolis jest również wykorzystywany od stuleci w leczeniu wielu innych schorzeń – gruźlicy, problemów żołądkowych czy gorączki. Używany jest też jako środek odkażający. Co ważne, jest nietoksyczny i nie wywołuje skutków ubocznych, dlatego jego stosowanie jest bezpieczniejsze niż stosowanie leków.

Jeśli cenisz naturalne składniki w kosmetykach i lekach, to propolis z pewnością jest Ci dobrze znany. Jeśli jeszcze niewiele o nim wiesz warto zgłębić temat. Kit pszczeli stosowany czy to zewnętrznie, czy od środka potrafi zdziałać cuda! Co ciekawe, maść czy nalewkę z propolisu można stosunkowo łatwo przygotować w domu.

POLECANE PRODUKTY: SPRAWDŹ