Zdrowe i lśniące włosy

Która z nas nie marzy o gęstych i zwracających uwagę włosach, które zawsze dobrze się układają? Dbamy o ich wygląd, ale nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że lśniące i piękne włosy są oznaką zdrowia. Jak utrzymać włosy w idealnej formie przez cały rok? Ten artykuł skonsultowaliśmy z wysokiej klasy fryzjerem, który pomógł nam znaleźć kilka sposobów na zadbane i piękne włosy:

  1. Szczotkuj włosy szczotką odpowiednio dobraną do Twojego typu włosów. Dlaczego to takie ważne? Nie ma uniwersalnych narzędzi do włosów! Innej szczotki potrzebują włosy cienkie, innej grube, a jeszcze innej niesforne loczki.
  2. Myj włosy letnią wodą. Włosy nie lubią wody gorącej, ponieważ otwiera ona łuski włosa i przez to staje się on bardzo nieodporny na uszkodzenia. Z drugiej strony woda nie może też być zbyt zimna. Jest to nie tylko nieprzyjemne, ale też niepraktyczne – w końcu zależy nam na zmyciu wszystkich zanieczyszczeń, a zimna woda zdecydowanie gorzej sobie z tym poradzi.
  3. Używaj szamponów odpowiednich do Twojego typu włosów. Dziesiątki rodzajów szamponów do włosów to nie wymysł i fantazja producentów, ale odpowiedź na rzeczywistą potrzebę. Dopasowanie szamponu do swoich włosów to połowa sukcesu w ich pielęgnacji! Ile rodzajów włosów tyle różnych potrzeb, dlatego jest to tak bardzo istotne.
  4. Stosuj odżywki. Szampon ma na celu głównie zmycie zanieczyszczeń. Oczywiście powinien być dopasowany do włosów, żeby nie tylko im nie zaszkodził, ale też przy okazji je pielęgnował, ale bez odżywki pielęgnacja jest niepełna. Odpowiednio dobrana odżywka nie tylko nada pięknego wyglądu naszym włosom, ale też sprawi, że będą się one dużo łatwiej rozczesywały.
  5. Stosuj maski na włosy co najmniej dwa razy w tygodniu. Szamponu i odżywki powinnaś używać przy każdym myciu, ale od czasu do czasu pamiętaj też o masce do włosów. Maski działają dużo intensywniej niż odżywki, dlatego nie mogą być przez nie zastępowane. Pamiętaj też, że dużo zależy od sposobu nałożenia maski. Najlepszy efekt zobaczysz, jeśli będziesz trzymała ją nieco dłużej i dbała o ciepło, na przykład ogrzewając pokryte maską włosy suszarką lub używając specjalnego turbanu.
  6. Odwiedzaj swojego fryzjera co najmniej raz na dwa miesiące. Nawet jeśli nie masz ochoty na zmianę fryzury, a twój kolor nie potrzebuje odświeżenia, podcięcie końcówek raz na kilka tygodni jest koniecznością! Jeśli będziesz zwlekała z tym zbyt długo może się okazać, że końcówki są już tak zniszczone, że potrzebne będzie drastyczniejsze cięcie.
  7. Odpowiednia dieta. Jak już wspomnieliśmy piękne włosy są oznaką zdrowia całego organizmu. Odpowiednie odżywianie ma wpływ nie tylko na Twoje ciało, ale również na włosy, które potrzebują odpowiednich minerałów i składników odżywczych. Zadbaj o jedzenie dużej ilości warzyw, orzechów, ryb, zbóż, unikanie żywności przetworzonej i picie dużych ilości wody.
  8. Stare babcine sposoby. Nasze babcie niejednokrotne nie miały w swoich domach całych półek masek i odżywek, a ich włosy mimo to wyglądały pięknie. Wykorzystanie takich produktów jak jaja, piwo, cytryna czy ocet też może przynieść efekt w postaci pięknych i zdrowych włosów. Twoja mama czy babcia na pewno zna dobre przepisy na domowe maski do włosów.
  9. Odpowiedni skład kosmetyków do włosów. Nie musimy umieć analizować całego składu, żeby wybrać w drogerii prawdziwe perełki. Wystarczy wiedzieć czego szukać. Jednymi z najbardziej pożądanych składników w szamponach są olej arganowy i ośle mleko. Olejek arganowy nie tylko wpływa na gładkość włosów i ułatwia ich układanie, ale też wzmacnia włosy i sprawia, że ich kolor jest bardziej intensywny. Godne uwagi są też wyciągi z ziół takich jak pokrzywa, która łagodzi podrażnienia i leczy skórę głowy, czy rumianek.

POLECANE PRODUKTY: https://unikalnekosmetyki.pl/wlosy