Suplementy  - jako uzupełnienie zdrowego stylu życia

Od kilku lat na rynku obserwujemy zwiększoną liczbę reklam producentów suplementów diety. Skąd się wziął taki trend? Nasza dieta powinna dostarczyć naszemu organizmowi odpowiedniej ilości witamin, minerałów i składników odżywczych potrzebnych do jego prawidłowego funkcjonowania. Powinna być ona odpowiednio dobrana do naszego stylu życia, zapotrzebowania energetycznego czy nawet naszego stanu zdrowia. Jednak bardzo często niestety jest tak, że pokarmy, które spożywamy nie dostarczają nam tychże substancji w odpowiednich ilościach. Powodów jest wiele: nasze błędy żywieniowe, wszechobecne przetworzone jedzenie, trudniejszy dla naszego organizmu sezon zimowy, brak snu, stres, nieregularne posiłki, wpływ czynników środowiskowych oraz mnóstwo innych.

Istotne jest to, aby nasz organizm funkcjonował prawidłowo, dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest dołączenie do diety suplementów, które uzupełnią braki w naszym ciele. Bardzo ważne przy wyborze suplementów jest zwrócenie uwagi na ich pochodzenie. Jest wiele marek oferujących produkty podobne, ale znacznie różniące się ceną. Kryją się za tym zarówno jakość składników, jakie są zastosowane w danym preparacie, jak i metody ich wytwarzania. Należy również zwrócić uwagę na badania, jakie wykonują producenci – zarówno te laboratoryjne, jak i kliniczne czy konsumenckie. Warto też sprawdzić pochodzenie poszczególnych substancji. To czy są syntetyczne czy naturalne oraz z czym są połączone ma duży wpływ na wchłanianie, a tym samym na skuteczność danego suplementu.

Musimy jednak pamiętać, że leki bez recepty są lekami i nie wolno ich przedawkować. Na każdej wizycie u lekarza powinniśmy poinformować go o tym, jakie tabletki przyjmujemy. Nie wszystkie suplementy mogą być przyjmowane jednocześnie, na przykład zażywanie żelaza razem z cynkiem spowoduje mniejsze przyswajanie cynku.

Odpowiedni model odżywiania w połączeniu z właściwie dobraną suplementacją oraz aktywnością fizyczną pozwoli cieszyć się zdrowiem, energią i pełnią sił przez wiele lat.

POLECANE PRODUKTY: https://unikalnekosmetyki.pl/suplementy