Czytaj składy produktów jakich używasz

Czytaj składy produktów jakich używasz
– czyli o szkodliwych składnikach w kosmetykach do makijażu

Kupujemy je, żeby zadbać o swój wygląd i poczuć się atrakcyjnie. Jak wybierać kosmetyki, które nam nie zaszkodzą i których substancji unikać, aby dbanie o wygląd nie odbiło się negatywnie na naszym zdrowiu?

Czytaj dalej...
Codzienne rytuały - metodą na zdrowe nawyki

Codzienne rytuały
- metodą na zdrowe nawyki

Rutyna kojarzy nam się z czymś nudnym i monotonnym. W rzeczywistości jest to doskonały sposób na usystematyzowanie naszej pielęgnacji, a co za tym idzie uzyskanie pięknej i promiennej cery.

Jakie rytuały stosować i jakich produktów używać?

Czytaj dalej...
Świadoma pielęgnacja

Świadoma pielęgnacja - zadbaj o swoją cerę zgodnie z jej rodzajem i potrzebami

Rodzimy się z pewnymi uwarunkowaniami genetycznymi, jednym z nich jest nasza cera. Wyróżniamy kilka rodzajów cery - suchą, normalną, tłustą czy mieszaną. A Ty wiesz jaki masz rodzaj cery?

Czytaj dalej...
Nasz naturalny obrońca - Skóra!  Warto o nią zadbać!

Nasz naturalny obrońca – Skóra !
Warto o nią zadbać !

Czy wiesz, że skóra to nasz największy organ? Jej grubość jest różna, w zależności od miejsca które ochrania. Najcieńsza, bo tylko 0,5 mm grubości, jest na powiekach, a najgrubsza na pietach i skórze dłoni od wewnątrz, bo aż 4 mm grubości.

Czytaj dalej...
Zdrowe i lśniące włosy

Zdrowe i lśniące włosy

Która z nas nie marzy o gęstych i zwracających uwagę włosach, które zawsze dobrze się układają? Dbamy o ich wygląd, ale nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że lśniące i piękne włosy są oznaką zdrowia. Jak utrzymać włosy w idealnej formie przez cały rok?

Czytaj dalej...
Zadbaj o higienę swojego Dziecka

Zadbaj o higienę swojego Dziecka

Skóra dziecka jest wyjątkowo wrażliwa i wymaga delikatnego traktowania. Dbanie o nią to nie tylko zapewnienie jej odpowiedniej pielęgnacji, ale też ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Ważne jest, aby rodzice byli świadomi tego, jakie składniki w kosmetykach są pożądane, a jakich należy omijać szerokim łukiem.

Czytaj dalej...

Jest ich wiele - Choroby skórne - jak złagodzić ich objawy

Jest ich wiele - Choroby skórne
– jak złagodzić ich objawy

Każdy z nas zetknął się z różnymi chorobami skórnymi. Coraz więcej osób niestety doświadcza to na własnej skórze. Jest to wynikiem wielu czynników jak, uwarunkowania genetyczne, alergia, pożywienie, działanie detergentów, stres, styl życia, zanieczyszczenia w powietrzu i wiele innych. Przyczyna jest ważna, ale jak sobie radzić?

Czytaj dalej...
Tajemnica młodej skóry - poznaj sekrety natury!

Tajemnica młodej skóry
– poznaj sekrety natury!

Jak powszechnie wiadomo, włókna kolagenowe zaczynają zanikać już około 20 roku życia. Pierwsze oznaki starzenia się skóry możemy zaobserwować około 25 roku. Część kobiet bardzo mocno przeżywa pierwsze zmarszczki, ale jak wiemy czasu nie możemy zatrzymać. Możemy natomiast go na chwilę spowolnić.

Czytaj dalej...
Suplementy  - jako uzupełnienie zdrowego stylu życia

Suplementy
- jako uzupełnienie zdrowego stylu życia

Od kilku lat na rynku obserwujemy zwiększoną liczbę reklam producentów suplementów diety. Skąd się wziął taki trend? Nasza dieta powinna dostarczyć naszemu organizmowi odpowiedniej ilości witamin, minerałów i składników odżywczych potrzebnych do jego prawidłowego funkcjonowania.

Czytaj dalej...