Manuka jako składnik, który leczy

Nowa Zelandia była izolowana od reszty świata przez ponad 80 milionów lat. Dlatego właśnie na jej łonie rośnie wiele niespotykanych nigdzie indziej roślin. Jedną z nich jest krzew manuka, który daje nam bogactwo w postaci miodu i oleju.

Z nektaru kwiatów otrzymujemy drogocenny miód, który jest cudownym składnikiem kosmetycznym. Składniki odżywcze, witaminy, aminokwasy i minerały zawarte w aktywnym miodzie manuka dają mu niezwykłe właściwości:

 • - działa nawilżająco, odżywiająco, gojąco, odnawiająco, osłaniająco, natłuszczająco i antybakteryjnie;
 • - jako silny środek utrzymujący wilgoć pomaga w zatrzymaniu wody wewnątrz komórek oraz utrzymuje odpowiedni balans wilgoci;
 • - miód manuka zawiera unikalny komponent, który powoduje, że miód staje się
    najbardziej biologicznie aktywnym i korzystnie wpływającym na organizm człowieka miodem na świecie;
 • - unikalny factor manuka UMF zawarty w miodzie jest silnie powiązany z działaniem antybakteryjnym, udowodniono,
     że zabija bakterie i pomaga w szybszym gojeniu się ran;
 • - jest uznany w szpitalach w Unii Europejskiej oraz USA jako naturalny środek przeciwdrobnoustrojowy,
    tak zwany cudowny uzdrowiciel, który pomaga w gojeniu się ran. Przyczynia się również do powstawania nowej warstwy zdrowej skóry.

Jego antybakteryjne, przeciwzapalne i przeciwgrzybicze właściwości, które preparat zawdzięcza ponadprzeciętnemu stężeniu methylglyoxalu sprawdzają się w kosmetologii. Produkty zawierające miód manuka cieszą się ogromnym powodzeniem u klientów – działają antyseptycznie, zapobiegają rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów i wzmacniają odporność organizmu. Miód manuka redukuje i neutralizuje problemy skórne, łagodzi objawy łuszczycy i egzemy, a także atopowego zapalenia skóry. Jest bardzo dobrym wyborem przy walce z trądzikiem.

Miód manuka, prócz czynnego zastosowania w kosmetyce, cieszy się też ogromnym powodzeniem w kuchni. Odpowiednio spożywany wspomaga działanie układu pokarmowego i leczy problemy gastryczne. Liście oraz kwiaty krzewu możemy wykorzystać do uzyskania oleju manuka, który niegdyś używany był przez natywnych plemion Maori jako środek leczniczy na różne dolegliwości, między innymi na oparzenia, gorączkę, problemy skórne. Spożywany doustnie łagodzi dolegliwości trawienne.

Dzięki właściwościom antybakteryjnym i antyseptycznym oraz przeciwdrobnoustrojowym wygrywa walkę z uporczywym trądzikiem. Mimo silnych właściwości antygrzybicznych, antybakteryjnych, antyseptycznych, przeciwdrobnoustrojowych jest bardzo łagodny dla skóry. Olejek manuka jest do 20-30 razy silniejszy niż olejek z drzewa herbacianego, który jest znany jako cudowny składnik przeciwtrądzikowy. Chroni on skórę przed bakteriami różnego typu, a szczególnie przed tymi, które wywołują trądzik. Posiada właściwości przeciwzapalne, które działają łagodząco na podrażnioną skórę.

Jak widać krzew manuka daje nam wiele dobroci, z których absolutnie powinniśmy skorzystać.

POLECANE PRODUKTY: https://unikalnekosmetyki.pl/marka/living-nature