Lecznicze właściwości Morza Martwego

Nie od dzisiaj wiadomo, że Morze Martwe jest skarbnicą wyjątkowych i oryginalnych składników, wspomagających nasz organizm i skórę. Znajdujące się w nim minerały od lat fascynują badaczy oraz kosmetologów, którzy wykorzystują je, by neutralizować problemy i choroby skórne (alergię, trądzik, łuszczycę, egzemę, podrażnienie) ludzi na całym świecie.

Minerały z Morza Martwego działają też zbawiennie na zdrową, dojrzałą skórę – zapobiegają i spowalniają proces starzenia się, pozostawiając cerę gładką, promienną i bardziej odporną na szkodliwe działanie czynników środowiska. Kosmetyki zawierające składniki typowe dla Morza Martwego z powodzeniem można też stosować na młodą skórę dzieci i niemowląt.

W Morzu Martwym znajdziemy bogactwo pierwiastków - magnez, wapń, cynk, potas, żelazo oraz chrom. Ich stężenie jest o wiele wyższe niż w innych zbiornikach naturalnych, dzięki czemu nawet tamtejsza woda i błoto (o soli nie wspominając) są niezwykle pożądane i skuteczne w pielęgnacji skóry. Kosmetyki zawierające wyżej wymienione pierwiastki nawilżają, ujędrniają i oczyszczają skórę. Pozbawiają ją toksyn i zwężają rozszerzone pory, a także wspomagają naturalną regenerację komórek. Skóra po ich zastosowaniu będzie odpowiednio ukrwiona i napięta, a rany będą goiły się szybciej.

Morze Martwe obdarowuje nas również solą, która nieoczyszczona posiada właściwości lecznicze i terapeutyczne (pomaga na przykład w terapiach antydepresyjnych i odprężających). Wspomaga ona leczenie takich chorób jak łuszczyca, egzema, grzybica, trądzik i innych problemów skórnych – łagodzi ich objawy, neutralizuje rany oraz uspokaja i odpręża zmęczone ciało.

W soli znajdziemy pierwiastki, które wzmacniają skórę i regenerują jej komórki – krzem, glin, żelazo, magnez, potas, jod, sód oraz brom. Co ciekawe, w czasie kąpieli z dodatkiem soli, organizm człowieka może absorbować przez skórę pierwiastki, na których niedobór aktualnie cierpi. Taka kąpiel sprawia, że nasza skóra przeżywa odrodzenie – pozbywamy się martwego naskórka, odbudowujemy komórki oraz oczyszczamy skórę. Polepszamy również swój metabolizm i poprawiamy krwiobieg.

Dodatkowo jeśli jesteśmy na diecie, sól z Morza Martwego tylko nas w tym wesprze – zwalczy cellulit i tkankę tłuszczową. Pomaga także na niechciane rozstępy.

Warto więc zadbać o posiadanie kosmetyków z jej dodatkiem w swojej łazience.

POLECANE PRODUKTY: https://unikalnekosmetyki.pl/marka/alona-shechter