Alternatywa dla alergików – ośle mleko

Skażenie środowiska i coraz mocniej przetwarzana żywność wpływają na występowanie coraz większej ilości alergii. Wiele osób cierpi na nietolerancję laktozy. Alternatywą i coraz bardziej docenianym wyjściem jest ośle mleko, które w odróżnieniu od mleka koziego czy owczego nie posiada tych samych alergenów. Ośle mleko jest zalecane przez lekarzy dla niemowlaków i małych dzieci. Jako dodatek do naszej diety pomoże obniżyć poziom cholesterolu. Zawiera ono również lizozym –bakteriobójcze białko, które zapobiega między innymi infekcjom układu pokarmowego.

Ośle mleko spełnia swoją rolę na piątkę z plusem nie tylko jako składnik żywieniowy. Jak powszechnie wiadomo, ośle mleko stosowano w kosmetyce już w czasach starożytnych. Każdy z nas słyszał o królowej Egiptu – pięknej i owianej nutką tajemnicy Kleopatrze, która by zachować młodość i pielęgnować swoją urodę zażywała długich kąpieli w mleku. Poddani musieli ponoć wydoić dla swojej władczyni aż 700 oślic dziennie. Z kolei Poppea, żona Nerona, potrzebowała do swoich kąpieli tylko 500 oślic.

Ośle mleko jest najbardziej zbliżone do mleka kobiecego. Zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, które wspierają absorpcję witamin, a także liczne proteiny oraz mikroelementy, spośród których warto wymienić fosfor, żelazo, cynk, wapń, potas, witaminę A, C i E. Sam kwas mlekowy lekko złuszcza skórę, dzięki czemu nabiera ona gładkości i miękkości. Oprócz tego skóra staje się nawilżona, jaśniejsza i bardziej elastyczna. Używane przez nas ośle mleko powinno być pełnotłuste. Wtedy najlepiej neutralizuje schorzenia, takie jak egzema lub łuszczyca, oraz chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Ośle mleko dostarcza niezbędnych składników odżywczych, nie powodując przy tym reakcji uczuleniowych. Zawierające je kosmetyki systematycznie stosowane czynią skórę jedwabiście gładką, zdrową i odżywioną. Ich długotrwałe używanie spowalnia proces starzenia się komórek oraz redukuje zmarszczki. Ośle mleko ujędrni naszą skórę, wygładzi ją i odpowiednio nawilży.

POLECANE PRODUKTY: https://unikalnekosmetyki.pl/marka/mirrini