Tajemnica młodej skóry - poznaj sekrety natury!

Jak powszechnie wiadomo, włókna kolagenowe zaczynają zanikać już około 20 roku życia. Pierwsze oznaki starzenia się skóry możemy zaobserwować około 25 roku. Część kobiet bardzo mocno przeżywa pierwsze zmarszczki, ale jak wiemy czasu nie możemy zatrzymać. Możemy natomiast go na chwilę spowolnić.

    Jest kilka bardzo ważnych elementów, które mają wpływ na skuteczne zachowanie młodości na dłużej. To przede wszystkim zdrowy styl życia. Co się kryje za tym sformułowaniem?
  1. Odpowiednio zbilansowana dieta – to jakiego paliwa dostarczamy naszemu organizmowi jest odzwierciedleniem naszego samopoczucia i poziomu energii. Musimy pamiętać, aby jeść małe posiłki kilka razy dziennie. Wybierając produkty takie jak ryby, orzechy, sałaty czy warzywa dostarczamy organizmowi niezbędnych witamin i mikroelementów, które są niezmiernie ważne do poprawnego funkcjonowania naszego ciała. Musimy zwracać uwagę na to, aby nie podjadać słodyczy pomiędzy posiłkami. Pamiętajmy również, że napoje gazowane są niczym innym jak bombą cukrowo-kaloryczną. Lepiej sięgnąć po szklankę wody z cytryną, miętą lub z pomarańczą. Jeżeli nie jesteśmy pewni jaka dieta jest odpowiednia dla naszego organizmu, należy udać się do dietetyka, który po dokładnym wywiadzie rozpisze dietę i da nam ciekawe wskazówki.
  2. Picie dwóch litrów wody dziennie – nasze ciało składa się większości z wody, dlatego tak ważne jest, aby uzupełniać jej poziom. Jeżeli nie lubimy pić czystej wody niegazowanej to starajmy się robić dla siebie wody smakowe. Możemy do niej dodać plasterek cytryny ze skórką (wcześniej wyparzoną), świeżej mięty, melisy. Dla miłośników słodszych napojów proponuję dodanie plasterka pomarańczy, również ze skórką (wcześniej sparzoną), a w okresie letnim możemy wykorzystać soczystego arbuza.
  3. Ćwiczenia fizyczne – bardzo ważnym elementem utrzymania dobrej kondycji i zatrzymania młodości na dłużej jest wykonywanie ćwiczeń fizycznych. Nie mówię tutaj o wylewaniu siódmych potów na siłowni. Każdy powinien znaleźć odpowiedni dla siebie rodzaj ruchu. Może to być jogging, gimnastyka, jazda na rowerze, jazda na rolkach czy bardzo popularny teraz nordic walking. Ćwiczenia powinniśmy wykonywać przynajmniej cztery razy w tygodniu. Ruch powoduje zwiększenie endorfin w organizmie, a co za tym idzie lepsze samopoczucie.
  4. Eliminacja stresu – stres jest to czynnik, na który często mamy niewielki wpływ, a niestety wpływa on na nasz organizm wyniszczająco, dlatego w miarę możliwości powinniśmy unikać sytuacji stresujących. Jeżeli jest to niemożliwe, ponieważ mamy problemy bądź trudną pracę, postarajmy się znaleźć sposób na relaks. Dobrym sposobem są właśnie ćwiczenia fizyczne, o których wspomniałam już wyżej.
  5. Odpowiednia pielęgnacja – jest to bardzo ważny element zachowania młodości na dłużej. Tak jak nasze ciało od środka potrzebuje dobrze zbilansowanej diety, aby prawidłowo funkcjonować, tak nasza skóra domaga się odpowiedniej pielęgnacji. Ważne jest, aby pielęgnacja była dobrana odpowiednio do naszej cery. Pamiętajmy o oczyszczaniu twarzy rano i dokładnym demakijażu wieczorem. Świetnym rozwiązaniem są również peelingi raz na dwa tygodnie, a postawieniem kropki nad „i” może być nałożenie maseczki zaraz po zastosowaniu peelingu. Często kobiety zapominają również o tak istotnym produkcie jak krem pod oczy, a musimy pamiętać, że skóra wokół oczu jest aż siedem razy cieńsza i wymaga specjalnej pielęgnacji. Często zadawano mi pytanie, kiedy możemy zacząć stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych. Moja odpowiedź brzmi - jest to bardzo indywidualna kwestia, natomiast na pewno trzeba je zacząć stosować zanim pojawią się pierwsze zmarszczki. Kosmetyki antyaging powinny zawierać w sobie substancje nawilżające, ale również takie, które korzystnie wpływają na naszą skórę, czyli kwas hialuronowy, witaminy A i E, kolagen, proszek jade. Ważnym elementem zachowania młodości na dłużej jest śmiech i zabawa! Pamiętajmy, że każdy ma w sobie dziecko i korzystajmy z tego jak najczęściej!

POLECANE PRODUKTY: https://unikalnekosmetyki.pl/na-cos/na-oznaki-starzenia