Opuchlizna pod oczami

Opuchlizna pod oczami

24.04.2019 718

Chyba każda z nas zna ten problem. Wstajemy, spoglądamy w lustro, w którym odbija się nasza twarz, ale wygląda ona zupełnie inaczej niż zwykle. Opuchlizna pod oczami może szybko zmienić wygląd całej twarz. Oczy to ta jej część, na którą zwracamy uwagę w pierwszej kolejności. Dlaczego czasami okolica oczu jest opuchnięta i jak szybko zminimalizować ten niepożądany efekt?

Skóra pod oczami jest wyjątkowo cienka i delikatna. To dlatego tak szybko widać na niej nasze zaniedbania. Cienie i opuchlizna pod oczami często są skutkiem zbyt małej ilości snu i zmęczenia. Nawet najlepsze kosmetyki nie ukryją na dłuższą metę długu snu i wyczerpania. Osoby, które mało śpią szybko zauważą poprawę, kiedy znacznie wydłużą czas spędzany w objęciach Morfeusza. 

Powstawaniu worków pod oczami sprzyja też długotrwałe korzystanie z komputerów i telefonów. Kto z nas w tych czasach nie ma z tym problemu? Wygląd skóry w tej okolicy możemy na szczęście chociaż częściowo poprawić kosmetykami i domowymi sposobami. Jednym z nich jest okład z naparu ze świetlika. Opuchliznę zmniejszy też lipa, zielona herbata czy babka lancetowata. Napar z tych roślin można łatwo przygotować w domu i używać na świeżo lub przechowywać w lodówce. 

Opuchliznę pod oczami sprawnie pomogą też zredukować kosmetyki pod oczy. Dobrze jeśli zawierają na przykład żel z aloesu i inne naturalne składniki. Taki produktem jest krem-żel Alona Shechter, który dobrze nawilża, opóźnia procesy starzenia, a także zmniejsza opuchliznę i cienie.

Efekt zwany workami czy cieniami pod oczami to nie zawsze problem chwilowy. Są osoby, które borykają się z nim stale. W tym wypadku trzeba zbadać problem głębiej. Taki wygląd okolicy oczu może świadczyć o poważnych problemach zdrowotnych i nie poprawimy go nie walcząc u źródła.

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Łatwiej unikać opuchlizny pod oczami dbając o odpowiednią ilość snu i dobrą dietę czy zmniejszając ilość czasu spędzanego przed ekranem, niż później się ich pozbyć. Ale jak widać i na to są sposoby.


POLECANE PRODUKTY:
Alona Shechter: Krem - żel pod oczy