Sól z Morza Martwego

Sól z Morza Martwego

07.12.2016 391

O tym, że Morze Martwe jest bogate w składniki, które mają zbawienny wpływ na nasz organizm i cerę, wiemy od dawna. Co jednak konkretnie daje nam sól z jego dna?

Przede wszystkim nieoczyszczona sól z Morza Martwego posiada właściwości lecznicze i terapeutyczne (pomaga na przykład w terapiach antydepresyjnych i odprężających). Wspomaga leczenie takich chorób jak łuszczyca, egzema, grzybica, trądzik i innych problemów skórnych – łagodzi ich objawy, neutralizuje rany oraz uspokaja i odpręża zmęczone ciało.

W soli znajdziemy pierwiastki, które wzmacniają skórę i regenerują jej komórki – krzem, glin, żelazo, magnez, potas, jod, sód oraz brom. Co ciekawe, w czasie kąpieli z solą, organizm człowieka może absorbować przez skórę pierwiastki, na których niedobór aktualnie cierpi. Taka kąpiel sprawia, że nasza skóra przeżywa odrodzenie – pozbywamy się martwego naskórka, odbudowujemy komórki oraz oczyszczamy skórę. Polepszamy swój metabolizm i poprawiamy krwiobieg.

Dodatkowo jeśli jesteśmy na diecie, sól z Morza Martwego tylko nas w tym wesprze – zwalcza cellulit i tkankę tłuszczową. Pomaga także na niechciane rozstępy. 

Sól z Morza Martwego powinna się znajdować w łazience każdej z nas!

POLECANE PRODUKTY: BEAUTILY krem na dzień, Klasyczne serum, Krem wybielający, Krem-żel pod oczy, Mor i Levona Balsam, Mydło Achillea, Peeling do ciała