Puder z pereł

Puder z pereł

27.11.2019 920

Pudru używa chyba każda z nas, ale nie każda słyszała o pudrze z pereł. Jest on produkowany z prawdziwych pereł słodkowodnych, które są odpowiednio czyszczone, a następnie rozdrabniane na bardzo drobny proszek. U nas jest to kosmetyczna nowość, ale Azjatki korzystają z jego zalet od tysięcy lat! Dlaczego produkt ten jest tak wyjątkowy i czym różni się od zwykłego pudru?

Puder perłowy zawiera ponad dwadzieścia różnych aminokwasów, które pomagają między innymi w nawodnieniu skóry czy w przyspieszeniu gojenia się jej uszkodzonych fragmentów. Proteiny z pereł są tak podobne do ludzkich, że potrafią wnikać w naskórek, dzięki czemu wzmacniają go i ujędrniają skórę. Puder zawiera również wapń, któremu zawdzięcza działanie matujące. 

Jaka cera skorzysta z tego kosmetyku? Puder sprawdzi się między innymi osobom z cerą problemową, ponieważ ma działanie przeciwzapalne, matujące i antyseptyczne. Zadowolone będą również posiadaczki przebarwień, które puder rozjaśni, a skóra zyska dzięki niemu ładny, jednolity koloryt. Puder perłowy działa również przeciwzmarszczkowo, a oprócz tego zmniejsza widoczność zmarszczek już istniejących i porów skóry. 

Naturalny puder perłowy jest niekomedogenny, czyli nie powoduje zatykania porów i powstawania zaskórników. Jest również bezzapachowy, co z pewnością docenią te z nas, którym bardzo przeszkadza zapach pudru czy podkładu na twarzy. Można go stosować samodzielnie lub jako dodatek do innych sypkich pudrów, na przykład do pudru bambusowego. 

Dla wielu kobiet z Azji puder perłowy jest podstawowym kosmetykiem. Warto chociaż go spróbować, bo choć nie każdej z nas może podpasować, to z pewnością jest to ciekawy produkt, wart przetestowania. 


POLECANE PRODUKTY