Jak zregenerować skórę twarzy po męczącym dniu?

Jak zregenerować skórę twarzy po męczącym dniu?

29.01.2018 339

Wracasz do domu, padasz na kanapę i cieszysz się, że ten dzień w końcu się skończył. Znasz to? Każda z nas ma czasem trudniejsze dni. Kiedy Ty wracasz zmęczona, Twoja cera też nie jest w najlepszej kondycji. Jak ją zregenerować, przywrócić jej blask i znowu poczuć się dobrze?

Zacznij od oczyszczenia skóry i porządnego peelingu. Dzięki temu już po kilku minutach poczujesz się świeżo i przygotujesz twarz na kolejny krok – maseczkę. Odpowiednio dobrana do typu cery maska nie tylko poprawi jej wygląd, ale też wpłynie na Twoje samopoczucie. Od czasu do czasu dobrze zrobić sobie małe, domowe spa!

POLECANE PRODUKTY: PEELINGI, MASKI

Zmęczona cera często potrzebuje nawilżenia. Spryskaj twarz wodą termalną, a potem nałóż ulubiony krem. Możesz też postawić na olejek do twarzy. Tego typu kosmetyki nie tylko świetne regenerują cerę, ale dzięki relaksującemu zapachowi pomogą Ci poczuć się lepiej i szybko wrócić do formy. Nakładając krem czy olejek wykonaj masaż twarzy, który jeszcze bardziej Cię rozluźni i zredukuje niepotrzebne napięcie.

POLECANE PRODUKTY: KREMY, OLEJKI

Na wiele z nas zbawiennie działa wizyta w salonie piękności. Czasem warto zaszaleć i po ciężkim dniu wybrać się na ulubiony zabieg czy masaż twarzy. Jeśli nie będziesz wiedziała na co się zdecydować, kosmetyczka fachowo oceni stan Twojej skóry i zaproponuje to, co szybko ją zregeneruje.

Jest coś poza kosmetykami i zabiegami pielęgnacyjnymi, co ma ogromny wpływ na skórę twarzy. To odpowiednia dieta, sen i odpoczynek. Kiedy zauważasz, że cera straciła blask, zastanów się czy wystarczająco dużo śpisz, nawadniasz organizm od środka i starasz się dostarczać mu wartościowych składników z pożywieniem. Bez tego nawet najlepsze kosmetyki niewiele zdziałają!

Coś dla ciała, coś dla ducha – nasze sposoby nie tylko zregenerują twoją skórę po ciężkim dniu, ale też zrelaksują Cię i sprawią, że zapomnisz o złym humorze. Porozpieszczaj się i powitaj kolejny dzień z energią i radością!