Błędy w pielęgnacji twarzy

Błędy w pielęgnacji twarzy

21.08.2018 323

Błędy w pielęgnacji twarzy

Staramy się dbać o swoją skórę najlepiej jak potrafimy, szukamy odpowiednich kosmetyków o dobrych składach, codziennie poświęcamy czas na pielęgnację, a mimo to często, zdarza się, że nieświadomie, popełniamy błędy. Jakie są podstawowe błędy w pielęgnacji twarzy i jak ich unikać?

Pierwszym kardynalnym błędem jest niezmywanie makijażu przed snem. Chyba każda z nas słyszała o tym, jak bardzo to szkodzi, a mimo to zdarzało się, że zmęczenie, lenistwo czy złe samopoczucie wygrywały. Pomalowana skóra nie tylko nie odpoczywa i nie regeneruje się, ale szybciej się starzeje i ma większe skłonności do powstawania niedoskonałości. Zmywanie makijażu przed położeniem się do łóżka to nawyk, który może mieć ogromne znaczenie dla kondycji naszej skóry. Nie zapominajmy o tym!

Wiele błędów pielęgnacyjnych polega na niedopasowaniu stosowanych kosmetyków do typu cery. Wiecie na przykład, że osoby z cerą trądzikową nie powinny w żadnym wypadku stosować peelingów mechanicznych? Takie peelingi tylko pogarszają stan skóry, ponieważ razem z nimi zarazki się roznoszą, a niedoskonałości przybywa. Rozwiązaniem są w tym wypadku peelingi enzymatyczne. Podobne błędy popełniają posiadaczki cery tłustej. Często używają one agresywnych toników z alkoholem i zapominają o używaniu kremu nawilżającego. Tymczasem cera tłusta potrzebuje nawilżenia i tego typu krem może wręcz zmniejszyć przetłuszczanie się skóry. Alkohol z kolei wysusza i narusza warstwę ochronną skóry, która, chcąc się bronić, zwiększa produkcję sebum, w efekcie czego skóra przetłuszcza się jeszcze szybciej.

Dużym problemem jest również unikanie pomocy specjalistów i radzenie sobie z dużymi problemami skórnymi samemu. Lata radzenia sobie na własną rękę, testowanie dziesiątków kosmetyków i w końcu stres spowodowany przedłużającym się złym stanem skóry są zdecydowanie gorsze niż wydanie pieniędzy na wizytę u dermatologa czy kosmetologa, który spojrzy na naszą skórę fachowym okiem i szybko pomoże rozwiązać problem.

Nigdy nie jest za późno na skorygowanie błędów w pielęgnacji. Nawet jeśli latami nieświadomie szkodziłyśmy swojej skórze to lepiej jak najszybciej tego zaprzestać niż trwać w błędzie. Pamiętajmy, że dbanie o cerę to nie tylko stosowanie odpowiednich kosmetyków i zabiegi pielęgnacyjne. Ważne jest również dbanie o skórę od wewnątrz. Zdrowe odżywianie i picie dużych ilości wody może okazać się kluczem! 

POLECANE PRODUKTY: SPRAWDŹ